24 wrz 2009

Manitou

ŁADOWARKI TELESKOPOWE MANITOU     

Ładowarki teleskopowe MANITOU MANITOU i gospodarstwa rolne żyją ze sobą w symbiozie. Dzięki rozwiązaniom proponowanym w serii MLT praca jest nie tylko wygodna i lepsza jakościowo, ale również bezpieczniejsza.

MANITOU jest niekwestionowanym leaderem pośród producentów ładowarek teleskopowych. Seria ładowarek teleskopowych MLT jest najszerzej spełniającą Państwa potrzeby serią maszyn na świecie.

Możliwości różnych modeli ładowarek teleskopowych MANITOU serii MLT:

Maszyny MANITOU dla rolnictwa
ML 40
ładowarka    Moc silnika: 50 KM
Udźwig: 150 kg
Wysokość podnoszenia: 2,6 m MANITOU ML 40
MLB 625 T
koparko -ładowarka    Moc silnika: 100 KM
Udźwig: 2500 kg
Wysokość podnoszenia: 5,22 m MANITOU MLB 625 T
MLT 523
ładowarka teleskopowa    Moc silnika: 75 KM
Udźwig: 2300 kg
Wysokość podnoszenia: 4,97 m MANITOU MLT 523
MLT 627
ładowarka teleskopowa    Moc silnika: 101 KM
Udźwig: 2700 kg
Wysokość podnoszenia: 5,55 m MANITOU MLT 627

MLT 731 T
ładowarka teleskopowa    Moc silnika: 101 KM
Udźwig: 3100 kg
Wysokość podnoszenia: 6,9 m  MANITOU MLT 731 T
MT 732
ładowarka teleskopowa    Moc silnika: 84 KM
Udźwig: 3200 kg
Wysokość podnoszenia: 6,9 m  MANITOU MT 732

MLT 735 120 LSU
ładowarka teleskopowa    Moc silnika: 123 KM
Udźwig: 3500 kg
Wysokość podnoszenia: 6,9 m MANITOU MLT 735 120 LSU

MLT 741 120 LSU
ładowarka teleskopowa    Moc silnika: 123 KM
Udźwig: 4100 kg
Wysokość podnoszenia: 6,9 m  MANITOU MLT 741 120 LSU

MLT 845 120 LSU
ładowarka teleskopowa    Moc silnika: 123 KM
Udźwig: 4500 kg
Wysokość podnoszenia: 7,55 m    Pobierz folder :
MANITOU MLT 845 120 LSU

MLT 1035 120 LSU
ładowarka teleskopowa    Moc silnika: 123 KM
Udźwig: 3500 kg
Wysokość podnoszenia: 9,6 m    Pobierz folder :
MANITOU MLT 1035 120 LSU

Wybór sposobu przekazania mocy
Manitou to jedyny producent oferujący tak szeroki i dostosowany do Twoich potrzeb zakres sposobów transmisji mocy:
 • Napęd mechaniczny sprzężony z ręczną skrzynią biegów "Powershuttle"
 • Napęd mechaniczny sprzężony ze skrzynią biegów "Powershift",
 • Napęd hydrostatyczny.

silnik MANETOU


Zapotrzebowanie na stałą moc z przetwornicą momentu
Przenoszenie ładunków w gospodarstwie to wymagająca praca, bez względu na to czy jest to załadunek obornika, ziarna, kopcowanie, układanie silosu czy każda inna praca przy układaniu bali w stodole.
Zawsze jest to kombinacja, wykorzystująca 4 biegi robocze w przód i 4 w tył, skrzyni biegów oraz system transmisji mocy "Soft Shift", które gwarantują maksymalnie delikatny przeładunek.
Zmiany biegów odbywają się w ruchu, dzięki przekładni i sprzęgłu umieszczonym w maszynie.

ładowarka teleskopowa Manitou   ładowarka teleskopowa Manitou

W każdej sytuacji
Zaprojektowany do ciężkich warunków system pionowego chłodzenia (obsługujący do 4 niezależnych systemów: silnik, przekładnie, turobosprężarki i obwody hydrauliczne) pozwala na wielogodzinną pracę w najtrudniejszych warunkach.

Jakość ponad wszystko!
jakość Manitou
 • Monolityczne podwozie zostało tak doskonale zespolone, dzięki fabrycznemu doświadczeniu specjalistów, że jest niezawodne nawet w najtrudniejszych warunkach testowych.
 • Blok zamocowania teleskopu jest wykonany z wysokowytrzymałej stali i zaprojektowany do przenoszenia dużych obciążeń. Duża powierzchnia na której osadzony jest teleskop, dzięki łożyskom ślizgowym, stałemu smarowaniu i bezobsługowej konstrukcji jest gwarancją niezawodności.
 • Historia naszych wynalazków jest długa. W 1993 roku wprowadziliśmy do produkcji opatentowany przez nas system przekazywania napędu z ruchomą (ą90°) przekładnią kątową. Przedni i tylny WOM w maszynach serii 6, 7, 8 i 9 przekazuje moc z silnika przez dwukierunkową przekładnie kątową, skrzynię biegów oraz dwa wały napędowe. Hamulce hydrauliczne są płynne w użyciu i potężne w działaniu, l zawsze działają na wszystkie 4 koła.
 • Maszyny serii 5 mają silniki diesla umieszczone z tyłu ze względu na wymiary maszyny.
 • Nasze naszyny wykorzystują napęd na wszystkie 4 koła bez przerwy. Wały napędowe maszyn używanych jako ładowarki są szczelnie zamknięte by chronić wszystkie elementy mechaniczne.
 • Układ ograniczający poślizgi przedniej osi jest wyposażeniem standardowym, gwarantującym nadzwyczajną przyczepność w trudnym terenie.
 • Dodatkowo wszystkie osie zostały spęcznione i utwardzone na końcach według najlepszych standardów technolog!
 • Wysokiej jakości silniki diesla, wykonane przez firmę PERKJNS, światowego leadera w projektowaniu i produkcji takich jednostek. Silniki Perkins VISTA mają stały wysoki moment obrotowy, ciągłą charakterystykę w szerokim zakresie obrotów, oraz spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące zanieczyszczeń środowiska, co czyni je idealnymi do prac w gospodarstwie jako wydajne i niezawodne.

Doskonałe pole widzenia operatora ładowarki teleskopowej

Kiedy pracujesz z maszyną teleskopową w gospodarstwie, potrzebujesz doskonałej widoczności z każdej strony, niezależnie od tego czy ładujesz, podnosisz, spychasz czy układasz. Nie moglibyśmy mówić o komforcie pracy nie zapewniwszy najpierw doskonałej widoczności.


Dlatego wyjątkowa wielkość przyciemnianych okien, nie ograniczająca widoku, płaska pokrywa silnika, bardzo nisko zamocowany teleskop i ogromne lusterka wsteczne z obu stron gwarantują nieporównywalną widoczność w naszych maszynach.


4 koła skrętne dla wyjątkowej manewrowości i jak najmniejszego promienia skrętu.
   

"System kraba" pozwala na pracę bokiem.
   

Kierowanie 2 przednimi kołami gdy poruszamy się szybko lub ciągniemy przyczepę.
   

Ładowark ateleskopowa Manitou - Prawdziwy kompakt
prawdziwy kompakt Twoje budynki nie były prawdopodobnie budowane z mysią o pracy ciągnikiem. Dlatego musimy zaoferować Ci naprawdę małą maszynę mogącą pracować wszędzie, l taką oferujemy.

Model "ultra-compact" o wymiarach mniejszych niż 2 m szerokości na 2 m wysokości, lub model o wymiarach 2.30 m na 2.30 m lub też ładowarkę mierzącą 2.30 m na 2.59 m do wąskich przejazdów - nasze maszyny wjadą wszędzie. Warto też wspomnieć, że prawie całkowicie wyeliminowaliśmy tylne "zachodzenie" naszych maszyn, co daje wyjątkowo mały promień skrętu.

Jeszcze lepsza wentylacja i ogrzewanie ładowarki teleskopowej Manitou

Umieściliśmy trzy regulowane dysze nawiewu w kabinie. Co pozwala szybko uzyskać komfortową temperatuję w kabinie oraz gwarantuje całkowitą likwidacje zaparowań na szybach.
Przy upalnej pogodzie można otworzyć górną część drzwi do kabiny oraz tylną szybę. Jeżeli jednak praca jest w wyjątkowo ciężkich warunkach i przy dużym zapyleniu polecamy Państu montaż automatycznej klimatyzacji jako opcji.


Więcej miejsca
Kabina została tak zaprojektowana by dać operatorowi jak najwięcej miejsca i jak największe bezpieczeństwo. Spełnia ona ściśle rozmaite normy (ROPS/FOPS oraz ANSI) i zbudowana jest z łatwych do kształtowania elementów; wszystkie wewnętrzne dźwignie i uchwyty są plastikowymi odlewami. Wyciszenie kabiny jest doskonałe. Siedzenie jest bardzo ergonomiczne i w pełni regulowalne.
       

System LSU (Load Sensing Ultra):
Jednoczesny ruch w trzech niezależnych płaszczyznach z regulowaną prędkością, by móc pracować wydajniej.

System LSU (Load Sensing Ultra)

Wygodne zaczepianie
Powiedzmy, że potrzebujesz przyczepę do ziarna, którą MANISCOPIC jeszcze przyholuje na miejsce. By to zrealizować proponujemy Ci oprócz tylnego haka holowniczego trzy inne rodzaje zaczepów.

Pojedynczy lub podwójny układ hydrauliki zewnętrznej, pneumatyka do sterowania hamulcami przyczep oraz gniazdo elektryczne są oczywiście dostępne jako wyposażenie dodatkowe.

Uniwersalna maszyna
Składowanie towarów w gospodarstwie wymaga bardzo szybkiego przeładunku i dużej elastyczności w pracy. Dlatego też zamontowaliśmy w naszych maszynach napęd mechaniczny z systemem płynnej zmiany kierunku jazdy (Soft Shift). Dzięki temu mamy bardzo płynny ruch przy podnoszeniu materiałów oraz dużą łatwość przy zmianach kierunków jazdy maszyny we wszystkich maszynach serii MLT.

Oczywiście nie ma tu pedału sprzęgła a sterowanie odbywa się dzięki prostej elektrohydraulicznej dźwigni umieszczonej z lewej strony koła kierowcy, tak by praca była jeszcze prostsza i przyjemniejsza.

ładowarki teleskopowe Manitou   ładowarka teleskopowa MANITOU


Dostosowana do Twoich potrzeb
Wszystkie maszyny serii MLT były projektowane jako uniwersalne narzędzia pracy, dzięki czemu po dołączeniu specjalizowanego wyposażenia stawały się bardzo użytecznymi w gospodarstwie. Dzięki temu możemy z pełną odpowiedzialnością zaoferować Państwu doskonałe rozwiązania do układania słomy, do przygotowania silosów z zielonki, do czyszczenia obejścia, do wysokiego składowania, do składowania materiałów objętościowych, itd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz