19 wrz 2009

Nowoczesne ładowarki teleskopowe

Nowoczesne ładowarki teleskopowe

Klimatyzacja, wspomaganie kierownicy, silnik typu diesel – nowoczesne ładowarki teleskopowe mają to wszystko. Posiadają też znane marki – niejeden może pochwalić się, że trzyma w garażu Renault albo Lamborghini. ładowarkę, oczywiście.

Ładowarki i podnośniki teleskopowe

Polska  zna przeróżne maszyny budowlane i rolnicze. Ładowarki jednak są bodaj jedynymi, które mają tak szerokie rzesze fanów. Zakładają oni fora dyskusyjne, gdzie prezentują zdjęcia i parametry techniczne ulubionych traktorów, dokonują ich oceny i porównań. Używane ładowaki rolnicze można bez problemu znaleźć na aukcjach internetowych. Kupno na giełdzie czy przez stronę WWW części zamiennych do większości modeli – nawet amerykańskich czy japońskich – również z reguły nie nastręcza ogromnych trudności. Jednak największe grono wiernych zwolenników mają maszyny produkowane jeszcze w czasach radzieckich.

Manitou, JCB – to ukochane przez pasjonatów ładowatki teleskopowe. Maszyny tych marek sprawiają, że niejednemu maniakowi motoryzacji łezka w oku się kręci. Nic dziwnego – w końcu JCB zna każde polskie dziecko. Do dzisiaj można spotkać je na naszych drogach. Zastosowanie znajdują nie tylko w rolnictwie, ale też w charakterze zwykłego środka lokomocji, również w miastach. Do dziś używają ich brygady remontowe a nawet budowniczowie autostrad.Ładowarki teleskopowe  używane z gwarancją.

Oferowane dzisiaj ładowarki teleskopowe używane na rynku posiadają czy powinny posiadać w myśl przepisów gwarancję. Zapewne większość z firm oferujących używane maszyny takiej gwarancji udziela.
Ale czy faktycznie możemy się spodziewać po zakupie podnośnika teleskopowego uzywanego, że po wystąpieniu awarii na polu będziemy mogli usunąć szybko usterkę i przystąpić do dalszych prac. Prawdopodobnie nie, jeżeli wybór przy zakupie padnie na maszynę rzadko występującą w ofertach rodzimych handlowców.
Jeżeli będzie to np. prasa jakiejś mało znanej Angielskiej firmy, może się okazać że po wystąpieniu awarii zwykłego węża hydraulicznego będziemy mieli olbrzymie problemy z dorobieniem końcówki czyli okuciem węża.
Czas, jaki poświęcimy na odnalezienie firmy, która dorobi nam daną część niestety przyniesie straty, a zakup maszyny stanie się całkowicie nieopłacalny.
W takiej sytuacji decydując sie na zakup ładowarki teleskopowej z drugiej ręki musimy zwrócić uwagę na to czy firma ta występuje na naszym rynku, czy elementy ulegające eksploatacyjnemu zużyciu są dostępne w serwisach lub czy firma oferująca maszyny budowlane i rolnicze używane ma asortyment części zamiennych na magazynie, a przed sezonem po wykonaniu przeglądu takiej maszyny najlepiej zaopatrzyć się w elementy, które najczęściej ulegają awariom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz